УКР   |   РУ
0-800-335-895   Безкоштовно зі всіх номерів
УКР   |   РУ

Весняний захист плодових від шкідників

Весняний захист плодових від шкідників
Весняний захист плодових від шкідників

Основні шкідники плодових культур


Брунькові довгоносики (сірий бруньковий довгоносик, букарка, казарка та ін.). У період набухання бруньок +6  - 10°С починає живитися бруньками, вигризаючи їхній вміст. Пізніше пошкоджують молоде листя, розетки бутонів і молоді пагони. Пошкоджують яблуні, груші, кісточкові культури. Для захисту застосовують препарати Актара й Енжіо у фазах набухання бруньок, зелений конус, розпукування бутонів.

Яблуневий квіткоїд. У період набухання бруньок починає живитися їхнім вмістом. У фазі розпукування бутонів самки відкладають яйця в бутони. Бутони не зацвітають, буріють і всихають. Яйця відкладають протягом 10–20 днів. При сильному заселенні пошкоджує до 80 % бутонів яблуні і до 30 % бутонів груші. Для захисту застосовують препарати Актара й Енжіо у фазах набухання бруньок, зелений конус, розпукування бутонів, рожевий бутон.

Кліщі (бурий плодовий кліщ, глодовий кліщ, грушевий галовий кліщ). Личинки починають відроджуватися в період розпукування бруньок. Личинки й дорослі кліщі висмоктують сік із бруньок і листя. Залежно від виду шкідника розвивається від 4 до 12 поколінь. Шкодять усім плодовим культурам. Для захисту застосовують новий препарат Вертімек або Тіовіт Джет — до цвітіння, після цвітіння та в період вегетації при сильному заселенні. При обробці препаратом Вертімек груші у фазі висування бутонів — перед цвітінням забезпечується захист проти грушевої медяниці і грушевого галового кліща.

Яблуневий пильщик (трач). Шкідник з’являється на початку цвітіння. Одна личинка може пошкодити до 6 плодів. Найбільша шкодо чинність проявляється при слабкому цвітінні: втрачається майже весь урожай. Пошкодження пильщиком нагадують пошкодження яблуневою плодожеркою. Для захисту застосовують препарати Актара й Енжіо до та після цвітіння.

Зелена яблунева попелиця. Починають шкодити після розпускання бруньок і продовжують протягом вегетації. Личинки висмоктують сік із молодих пагонів і листя. Особливо страждають молоді насадження. Для захисту застосовують препарати Актара й Енжіо при перших ознаках появи шкідника.

Яблунева плодожерка. Залежно від кліматичної зони розвивається 1–3 покоління шкідника. Живляться гусениці м’якушем і насінням плодів. Літ метеликів і початок відкладання яєць починається по закінченні цвітіння пізніх сортів яблук. Для захисту застосовують препарати Матч, Проклейм та Ампліго. Перше обприскування проти першого покоління збігається з початком цвітіння білої акації, наступні — залежно від погодних умов через 25–30 днів.

Ампліго — новий двокомпонентний інсектицид контактної дії. В Україні цей препарат зареєстровано на томатах, яблуні й картоплі проти совок, листовійок, молей, довгоносиків, попелиці тощо. За рахунок унікальної препаративної форми захисний період Ампліго суттєво подовжено. Препарат має ще низку переваг: високу ефективність проти шкідників у широкому діапазоні температур, овіцидну дію, високу початкову дію — так званий нокдаун-ефект, високу стійкість до змивання опадами.

Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням яблуневої плодожерки — початок цвітіння білої акації.

Друге обприскування проти гусениць наступних поколінь яблуневої плодожерки проводять через 2–3 тижні залежно від кліматичних умов. Для цього застосовують інсектицид природного походження Проклейм. Проклейм — інсектицид кишково-контактної дії — швидко проникає у тканини рослин, де міститься у вигляді мікрорезервуарів. Гусениці, які живляться на рослині, поглинають препарат і протягом 1–4 годин втрачають рухливість і припиняють живитися. Повна загибель настає через 1–4 дні. Проклейм ефективно працює проти гусениць будь-якого віку. Крім того, у препарату сильна овіцидна дія — він знищує личинку всередині яйця або в момент виходу з яйця.

 

0-800-335-895
Безкоштовно зі всіх номерів
© 2002—2023 «Спектр Сад» —
найкраще для вашого врожаю
© 2002—2023 «Спектр Сад» —
найкраще для вашого врожаю