УКР   |   РУ
0-800-335-895   Безкоштовно зі всіх номерів
УКР   |   РУ

Виявлення, лікування та профілактика кореневої гнилі кімнатних рослин

Виявлення, лікування та профілактика кореневої гнилі кімнатних рослин
Виявлення, лікування та профілактика кореневої гнилі кімнатних рослин

 

Ви помітили, що у ваших рослин листя жовтіє, в´яне, зростання сповільнюється або просто зупинилося? Є ймовірність, що вона страждає кореневою гниллю.

Що таке коренева гниль кімнатних рослин?

Коренева гниль – це захворювання, що вражає коріння, коли ґрунт, в якому вона знаходиться, залишається надто вологим протягом тривалого періоду часу. Оскільки хвороба поширюється через ґрунт, іноді буває важко боротися і часто вона гине.

Гниє коріння домашніх квітів. Причини:

Коренева гниль може бути викликана поганим дренажем і надмірним поливом, оскільки ґрунт стає перезволоженим. Надлишковий полив рослин призводить до перезволоження ґрунту, не дозволяючи кисню проникати в коріння рослин, що призводить до їх гниття та розкладання у міру їхнього відмирання. Навіть якщо проблему усунути на коренях, але не змінити грунт гнилизна може поширитися на здорове коріння і в результаті вбити і їх.

Ще одна причина кореневої гнилі – грибок. Оскільки грибок процвітає у вологих та теплих умовах, коли ґрунт залишається сирим, це ідеальне середовище для росту грибка. Грибок вражає коріння рослини і в результаті призводить до гниття та відмирання коренів. Грибок може знаходитися в ґрунті, який ви використовуєте для посадки своєї рослини, тому обережно відносить до вибору торфосуміші для кімнатних рослин.

Як швидко коренева гнилизна вражає рослини

Грибок кореневої гнилі - швидкодіючий вбивця рослин! Він проникає у вашу рослину через коріння, змінюючи його колір від здорового білого та твердого до коричневого та м´якого. Цей великий грибок може вбити вашу улюблену рослину всього за 7-10 днів! Тому вкрай важливо визначити його як найшвидше і розпочати лікування.

Як визначити кореневу гниль домашніх рослин

Оскільки коренева гниль розвивається під ґрунтом, її часто буває важко ідентифікувати. Але на що потрібно звертати увагу так це: в´янення листя, деформація листя, пожовтіння листя, затримка росту або опадання листя кімнатних рослин. Це відбувається тому, що рослини, що страждають на кореневу гниль, не можуть поглинати вологу або мінеральні речовини, які їм необхідні з ґрунту.

Коріння, уражене кореневою гниллю, коричневе/чорне і м´яке, може навіть відпасти при дотику до них. Здорове коріння білого кольору буде завжди міцним.

Як лікувати кореневу гниль кімнатних рослин

Після того, як ви визначили кореневу гниль і думаєте, що вашу рослину можна врятувати, краще діяти швидко, щоб запобігти погіршенню стану. Якщо все коріння рослини чорне/коричневе і м´яке, рослина зайшла занадто далеко і її не можна врятувати. Однак, якщо у рослини все ще є тверде, здорове біле коріння, ви можете спробувати пересадити рослину в горщик з хорошим дренажем і свіжа, універсальна торфосуміш для кімнатних рослин, яка найкраще підходить для вашої рослини.

Обережно вийміть рослину з ґрунту і промийте коріння під проточною водою, обов´язково видаляючи все коричневе м´яке коріння. Якщо ви плануєте пересадити рослину назад у той же горщик, в якому воно було спочатку, обов´язково промийте горщик, простерилізуйте його, щоб видалити всі можливі грибки, які могли залишитися в ньому, і позбавтеся обов´язково торфосуміші, яка була в цьому горщику!

При лікуванні кореневої гнилі є ймовірність, що вам доведеться видалити більшу частину кореневої системи рослини, залежно від того, наскільки сильно ваша рослина заражена. Щоб дати вашій рослині більше шансів на життя, ви можете відрізати частину листя, щоб знизити навантаження на рослину і дати їй більше шансів відростити коріння.

Як запобігти гниття коріння домашніх квітів

Щоб уникнути болів, пов´язаних з кореневою гниллю вашої рослини, ви можете вжити наступних запобіжних заходів, щоб уникнути цього.

Переконайтеся, що ви не поливаєте рослину надто сильно;

Поливайте рослину тільки тоді, коли верхній сантиметр висохне, щоб запобігти надмірному поливу.

Переконайтеся, що ваша рослина знаходиться в якісній торфосуміші, торфосуміш, що добре дренується, найкраще підходить для забезпечення повноцінного переміщення води і запобігання перезволоженню.

Пересадіть рослину в горщик із гарним дренажем. Горщики без отворів - ще один ключовий фактор, що викликає перезволоження вашої рослини. Проводьте профілактичний, а за потреби і лікувальний полив препаратом Магнікур Енерджі: 3 мл препарату на 2 л води.

Не забувайте про внесення добрив – адже це поживні речовини для рослин, за допомогою них рослина набуває сильнішого імунітету до грибкових захворювань та стресів.

 

В наявності
0-800-335-895
Безкоштовно зі всіх номерів
© 2002—2023 «Спектр Сад» —
найкраще для вашого врожаю
© 2002—2023 «Спектр Сад» —
найкраще для вашого врожаю